پنج جایی که کیف پول به کارتان می آید

پرداخت نقدی در جهان تبدیل به روش سنتی و حتی در برخی از کشورها کاملا منسوخ شده است. امروزه جهان به سمت پرداخت غیر نقدی سوق داده شده است. هزینه بالای تولید و نگهداری پول نقد، امنیت پایین، آسیب پذیری بالا و نگهداری دشوار آن، دولت‌ها و مردم را به فکر استفاده از کارت‌های بانکی و کیف پول موبایلی انداخت. کیف پول موبایلی اپلیکیشنی روی موبایل شماست با قابلیت‌های فراوان. در این مقاله به بررسی ۵ مورد از قابلیت‌های یک کیف پول موبایلی می‌پردازیم.

خرید شارژ

هنوز مدت زیادی نگذشته از زمانی که کارت شارژهایمان را از مغازه‌ محله‌مان می‌خریدیم و شروع به خراشیدن آن و وارد کردن آن همه شماره می‌کردیم. حتی امروزه هم کسانی هستند که به این روش کارت شارژ را به قیمتی بالاتر از فروشگاه‌ها می‌خرند!
گرچه روش‌های جدیدتر مانند خرید شارژ از وب‌سایت‌های فروش یا استفاده از کدهای USSD به کارمان سرعت بخشید و باعث شد آن مبلغ اضافی را نپردازیم؛ اما پیدا کردن وب‌سایت معتبر و وارد کردن شماره موبایل، شماره کارت و رمز دوم و CVV2، یا ارسال چند مرحله‌ای کدهای USSD در کنار دریافت اعتبار کمتر نسبت به هزینه پرداختی هنوز منطقی نیست.
اینجاست که کیپو با قابلیت شارژ مستقیم سیم‌کارت موردنظر شما با هزینه پایین‌تر بهترین انتخاب است! با خرید شارژ از کیپو با مبلغ پایین‌تر شارژ بیشتری دریافت می‌کنید. تنها کافی‌ست میزان شارژ مورد نظر خود را انتخاب کرده و تایید نمایید. حتی اگر می‌خواهید شماره سیم‌کارت دیگری را شارژ کنید می‌توانید به راحتی آن را با یک اشاره از دفترچه تلفن خود انتخاب کنید. با کیپو سریع‌تر و ارزان‌تر خرید می‌کنید.

انتقال وجه

حتی اگر تنها یک بار انتقال وجه انجام داده باشید، می‌دانید که راه‌های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد، مثلا رفتن به یکی از شعب بانک یا استفاده از دستگاه عابربانک یا وب سایت بانک. اما روش راحت‌تری هم وجود دارد. استفاده از یک کیف پول موبایلی امن که دیگر نیاز نیست هر بار امنیت آن را چک کنید و انتقال وجه را با ترس و لرز انجام دهید. یک بار برای همیشه شماره و اطلاعات کارت خود را وارد آن می‌کنید، یک بار و برای همیشه اطلاعات گیرنده را وارد می‌کنید. دیگر می‌توانید هر بار تنها با چند کلیک، بدون نیاز به وارد کردن دوباره اطلاعات پرداخت خود را انجام دهید. حتی بسته به کیف پول انتخابی‌ خود این عملیات می‌تواند کاملا رایگان باشد و کارمزدی از شما کسر نشود. می‌توانید برای پرداخت‌هایتان تقویم هم بگذارید و تکرار آن را مشخص کنید. مثلا یادآور “اجاره خانه” را برای روز آخر هر ماه تنظیم کنید و روز آخر هر ماه یک پیام دریافت کنید و تنها با لمس دکمه تایید اجاره خانه پرداخت کنید.
از این راحت‌تر هم می‌شود؟ تا ۵۰ سال آینده احتمالا نه!

دریافت وجه

بله دریافت وجه! کیف پول که تنها برای خرج کردن نیست، گاهی به شما کمک می‌کند تا موجودی حساب خود را بالا ببرید و این با سودی که از طریق جایزه‌ها و بسته‌های تشویقی و تخفیفی که به دلیل تراکنش بالا، قرعه‌کشی و برنامه‌های تشویقی فروشگاه‌ها به دست می‌آورید متفاوت است. این ویژگی برای گرفتن طلب خود از بدهکارانتان است. به عنوان مثال موقعیتی را تصور کنید که با دوستان و آشنایان خود به مسافرت یا گردش رفته‌اید یا در رستورانی شامی صرف کرده‌اید و شما به قول معروف “مادرخرج” شد‌‌ه‌اید. همه هزینه‌ها را پرداخت کرد‌‌ه‌اید و حالا نوبت حساب و کتاب و گرفتن سهم هر کس رسیده است. شاید درگیر تعارف شوید یا با دوستان فراموشکاری سروکار داشته باشد که بدهی خود به شما را از یاد برده‌اند. شاید کمی خجالتی باشید و روی صحبت کردن درباره طلبتان با دوستانتان را نداشته باشید. قابلیت “دریافت پول” اینجاست که به کار شما می‌آید. در این روش افرادی را که به شما بدهکارند و مبلغی که باید بپردازند را در کیف پول خود مشخص می‌کنید و همه کارها را به کیف پول موبایلی خود می‌سپارید. از طرف کیف پولتان پیامی برای آن‌ها فرستاده می‌شود که با کلیک بر روی لینک موجود در آن، می‌توانند بدهی خود را از طریق کیف پولشان پرداخت کنند و مبلغ به کیف پول شما واریز شود.
این قابلیت برای هر موقعیتی که بخواهید پولی دریافت کنید کارآمد است. اگر خدمتی ارائه داد‌‌ه‌اید، تدریس کردید، تعمیر کردید، پروژه ای برای شخصی یا اشخاصی انجام داد‌‌ه‌اید، راحت ترین راه این است که لینکی و قیمت برای آنها فرستاده شود. در این صورت دیگر تا مستقیم کیف پول موبایلی شما را شارژ کنند.

مشکل پول خرد

حتما تا به حال تجربه سر و کله زدن با راننده تاکسی بخاطر نداشتن پول خرد را داشته‌اید. آخر سر هم بعد از کلی غرولند راننده و نگاه چپ چپ مسافرینی که بخاطر شما معطل شده‌اند، چند تا سکه که دیگه فرصت شمردنشان را نداشتید یا چند اسکناس پاره و کثیف تحویل گرفتید که در برخی از مواقع کمتر از پولی بوده که باید پس می‌گرفتید و خب احتمالا حوصله یا وقت اعتراض هم نداشتید. احتمالا تمایلی به تجربه دوباره این موقعیت ندارید. خب، یکی از قابلیت‌های کیف پول الکترونیکی پرداخت کرایه در تاکسی است، این روش پرداختی به شما اجازه می‌دهد که به راحتی مبلغ کرایه‌ را به حساب راننده واریز کنید. روش کار به این صورت است که با اپلیکیشن کیف پول خود، کد QR داخل تاکسی هست را اسکن می‌کنید، مبلغ کرایه را وارد می‌کنید و تایید می‌کنید و پول به راحتی لمس یک دکمه از کیف پول شما کسر شده به حساب راننده واریز می‌شود. در این صورت بخاطر بهانه‌های همیشگی نداشتن پول خرد که برخی راننده‌ها برای پس ندادن بقیه پول شما می‌آورند یا گرد کردن کرایه به مبلغی بالاتر مثلا بجای ۹۰۰ تومن کرایه، هزار تومن نخواهید پرداخت. هم زحمت راننده برای پیدا کردن باقیمانده پول را کم می‌کنید، هم زحمت خودتان و هم در وقت خود و سایر مسافرین صرفه جویی می‌کنید. یک بازی کاملا برد-برد مخصوصا این که استفاده شما از این اپلیکیشن کاملا رایگان است. شما بدون پرداخت کمترین هزینه کلی سود خواهید کرد!

نیکوکاری و خیریه

حتما تا بحال بارها تصاویری از کودکان کار، بیماران و سالمندان نیازمند، زندانیان یا مردم حادثه دیده‌اید؛ تصاویری که در آن فرد یا موسسه‌ خیریه‌ای شما را دعوت به کمک مالی به نیازمندان می‌کند. حتما بارها پیش آمده است که خواسته‌اید گره‌ای هرچند کوچک از کار خلقی باز کنید اما به دلایلی مانند آگاه نبودن از مراکز خیریه معتبر و مورد اعتماد یا ندانستن راه‌های انتقال وجه به آنها موفق به انجام این عمل انسانی و نیکوکارانه نشده‌اید. از این پس می‌توانید با #کیپو کمک‎‌های مالی، صدقه و نذورات خود را به راحتی به دست نیازمندان واقعی برسانید.