کیپو کیف پول دیجیتالی تو

کیف پول موبایلی در خدمت فروشنده‌ها و صاحبان کسب و کار

کیف پول موبایلی برای صاحبان کسب و کار در هر حوزه‌ای یک فرصت افزایش درآمد و کاهش هزینه‌های عملیاتی است. این کاهش هزینه، هم ممکن است به دلیل حذف هزینه وسایلی مانند دستگاه کارت‌خوان (POS) و سیم کارت، و هم کاهش هزینه تراکنش‌ها باشد. کارمزد تراکنش‌ها در همه جای دنیا به عهده پذیرنده‌هاست. در ایران، در حال حاضر بانک مرکزی این کارمزد را پرداخت می‌کند، اما بزودی به مانند سایر کشورها، این کارمزد را باید ارائه‌دهندگان خدمات و کالا پرداخت کنند. بدیهی است با جایگزین کردن یک کیف پول موبایلی که کارمزدی بابت انتقال وجه نمی‌گیرد، فروشندگان مایل باشند که این روش را جایگزین استفاده از دستگاه‌های مرسوم کارت‌خوان کنند.

علاوه بر این، کیف پول‌های موبایلی به کاربرانشان در خرید کردن جهت می‌دهند؛ در نتیجه اگر صاحبان کسب و کار و فروشندگان در یک کیف پول معرفی شوند، احتمال افزایش مشتری و در نتیجه افزایش درآمدشان وجود دارد. صاحبان کسب و کار از کیف پول الکترونیکی جهت برقراری ارتباط سریعتر و راحتتر با مشتریان خود استفاده می‌کنند و کیف پول نیز به آنها کمک می‌کند تا با تحریک و تشویق مشتریان‌شان با استفاده از راهکارهایی مانند تخفیف‌های ویژه و کوپن‌ها، در مدت کوتاهتر محصولات و خدمات بیشتری را به فروش برسانند.

 

آیا قوانین بازاریابی تغییر کرده‌اند؟

 

خودتان چه فکر می‌کنید؟ آیا بازاریابی امروز مانند گذشته است؟ آیا فکر می‌کنید در آینده مانند امروز باشد؟ در واقع گوشی‌های تلفن همراه قوانین بازاریابی را تغییر داده‌اند. از آنجا که تلفن‌های همراه فراتر از یک وسیله ارتباطی عمل می‌کنند و تبدیل به پُلی میان دنیای فیزیکی و آنلاین شده‌اند، تجارت مبتنی بر تلفن همراه نیز بسیار قدرتمندتر از تجارت الکترونیک شده است. تلفن‌های همراه می‌توانند زمینه‌های لازم برای تصمیم به خرید یک کالا را فراهم کنند. شرکت‌ها نیز می‌توانند پیشنهادات خود را براساس مکان دقیق مشتری‌ها و یا سابقه خرید آنها ارائه کنند و بدین ترتیب با هزینه­ کمتر، تبلیغ موثرتری داشته باشند.

وقتی صاحبان کسب و کار، فروشگاه‌ها، خرده‌فروش‌ها، اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات و … به دنیای داخل موبایل مشتری‌هایشان دعوت شوند، با موقعیت‌‌های شگفت‌‌انگیزی روبرو خواهند شد. این اتفاق هم یه فرصت است و هم تهدید. اگر زیرک باشید از این فرصت بوجود آمده استفاده می‌کنید، نیاز مشتریان را می‌شناسید و خدمات خود را مطابق با آن ارائه می‌دهید. اما به دلیل بازار به شدت رقابتی بین کسب و کارها (از هر نوعی که باشند) اگر نتوانید از موقعیت به وجود آمده استفاده کنید، نه تنها مشتری جدیدی جذب نخواهید کرد ،بلکه مشتریان فعلی خود را نیز به رقبایتان خواهید باخت.

مزایای مهمی برای کسب و کارهای که رو در رو با مشتری سر و کار دارند وجود دارد که تلفن همراه را تبدیل به یک فرصت سرمایه‌گذاری می‌کنند. صاحبان کسب و کار در هر نوعی که هستند با یک استراتژی موبایلی نیاز دارند تا بتوانند نیازهای مشتریان جدیدشان را برطرف سازند و محصول یا خدماتی را که دقیقا نیاز دارند به آنها ارائه دهند.

بسیاری از صاحبان فروشگاه‌ها یا کسب و کارهای کوچک و بزرگ هنوز نتوانسته‌اند برای موبایل مشتریان خود، یک وب‌سایت یا اپلیکیشن کارا و کاربرپسند ارائه دهند. نکته قابل تامل این است که طبق آمار رسمی، کاربران تلفن همراه ۸۶ درصد از وقت خود را با کار کردن با برنامه‌های موبایلی و ۱۴ درصد از آن را با کار کردن با وب سایت‌های صرف می‌کنند. بر اساس این آمار، فروشگاه‌ها باید از برنامه‌های موبایلی که به مشتریان آنها در خرید و پرداخت کمک می‌کنند بهره بگیرند.

 

چه روش پرداختی مطلوب است؟

 

روند پرداخت موبایلی باید تا حد ممکن ساده باشد. بدون منتقل کردن کاربر به صفحات مختلف، لینک‌های گمراه‌کننده، دکمه‌های اضافی و غیره. پذیرندگان فقط باید اطلاعات ضروری را بخواهند و مشتریان نیز باید بتوانند در عرض چند ثانیه پرداخت‌شان را انجام دهند. این یک روش اساسی برای هر کسب و کار، چه کوچک و چه بزرگ است.

پرداخت صورت حساب با یک ضربه انگشت آن چیزی است که یک مشتری آنلاین می‌خواهد. هیچ چیزِ دلپذیر و خوشایندی در وارد کردن اطلاعات زیاد در فرم‌های کوچک آن هم با صفحه کلیدهای ناراحت موبایلی وجود ندارد.

سرعت یکی از دلایل اصلی جذب مشتریان تلفن همراه است. کل فرآیند خرید باید به یک مرحله کاهش یابد. زمان به سرعت می‌گذرد و باید از همه چیزهایی که وقت با ارزش ما را می‌گیرد اجتناب کرد. وقت طلاست، مگرنه؟!

با این حساب، یک کیف پول باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا مشتریان شما را بیشتر و راضی‌تر کند؟ این ویژگی‌ها را می‌توان به اختصار چنین برشمرد:

  • سهولت و راحتی پرداخت، در هر زمان و در هر مکان.
  • پرداخت با یک کلیک بدون نیاز به وارد کردن تمام جزئیات کارت برای هربار خرید. فراموش نکنید که کلیک کمتر یعنی فروش بیشتر!
  • هدایت کاربران بطور مستقیم به صفحه تایید پرداخت، بدون سردرگم کردن و مجبور کردن آنها به تایپ اطلاعاتشان.
  • طراحی کاربرپسند بدون هیچ حواس‌پرتی و عناصر غیرضروری.

اگر این ویژگی‌ها را در یک کیف پول موبایلی یافتید، مطمئن باشید که باید آینده کسب و کار خود را در آن جستجو کنید!