با فراغ بال پرداخت کنید

اگر حتی یکبار انتقال وجه انجام داده باشید، حتما متوجه شده‌اید که راه‌های متفاوتی برای انجام اینکار وجود دارد و سعی کرد‌ه‌اید از بین رفتن به یکی از شعب بانک خود یا استفاده از دستگاه عابربانک یا استفاده از وب سایت بانک خود بهترین روش را انتخاب نمایید. اما آیا انتقال وجه از طریق کیف پول موبایلی روش بهتری نیست؟ بیاید هر سه حالت را مرور کنیم و بعد تصمیم بگیریم.

عابر بانک

خب در بهترین حالت سر کوچه شما یه دستگاه عابربانک است و فقط کافیست لباس خود را عوض کنید، موهایتان را شانه کنید، ضد آفتاب هم که هیچوقت نباید فراموش شود چون اشعه‌های مضر حتی وقتی نور … بگذریم در مورد ضرورت ضد آفتاب بعدا صحبت می‌کنیم، خلاصه کفش و کلاه کنید و بروید تا سر کوچه. در همین فاصله مراقب جیب‌بر و دزد و زورگیر هم باشید. در صف عابر بانک که افراد معمولا سه چهارتا از عملیات بانکیشان را در یک نوبت انجام می‌دهند، منتظر بمانید، نوبت وارد کردن رمزتان که رسید به سرهایی که مثل فرشته‌های شانه چپ و راستتان اَعمال شما را نظاره می‌کنند چشم غره بروید تا شاید بتوانید در امنیت شماره‌های رمز خود را وارد کنید. بعد شروع کنید شماره ۱۶ رقمی کارت مقصد را یکی یکی از روی موبایلتان بخوانید و وارد کنید. احتمالا در این بین صفحه گوشیتان دو سه باری خاموش می‌شود و مجبورید رمز موبایلتان را وارد کنید تا باز شود. خلاصه مبلغ را وارد کنید و وجه را بپردازید در آخر ۵۰۰ تومان کارمزد بدهید و برگردید به خانه و شال و کلاه بردارید و بنشینید و فکر کنید حتما روش راحت‌تری هم وجود دارد!

وب سایت

بله می‌توان به راحتی وارد وب سایت شد و انتقال وجه انجام داد، کاری ندارد گوشی خود را بر می‌دارید، اول به دنبال سایت انتقال وجه بانک خود می‌گردید، وارد سایت می‌شوید، اگر سایت در حال به روزرسانی نباشد، به بخش انتقال کارت به کارت می‌روید و اینجا شاید متوجه شوید که کارت مقصد حتما باید از همان بانک شما باشد. فرض کنیم که هست. شماره ۱۶ رقمی کارت خود را با صفحه کلید کوچک موبایلتان وارد می‌کنید، رمز دوم کارت و CVV2 را وارد می‌کنید. فراموش نکنید که حتما از صفحه کلید مجازی استفاده کنید زیرا هکرها می‌توانند اطلاعات حساب شما را بدزدند. مبلغ را وارد کنید. تمام شد؟ نه یک کد ۱۶ رقمی مقصد مانده است! وارد می‌کنید و ۵۰۰ تومان کارمزد می‌دهید و تمام. راستی در ابتدا باید چک می‌کردید که واقعا به صفحه بانک رفته‌اید و اطلاعات خود را وارد یک صفحه تقلبی نکرد‌‌ه‌اید که اگر اشتباه کرده باشید و با کلاهبردارهای فیشینگ طرف باشید، باید فاتحه تمام موجودی حساب خود را بخوانید.
راحتتر بود؟ نه؟ حال فرض کنید که هر چند وقت یکبار باید این پروسه را انجام دهید.مثلا هر ماه اجاره خانه را به یکی از این دو روش بپردازید، یا پول تو جیبی بچه‌هایتان را، یا شارژ آپارتمان را یا انتقال وجه‌هایی که هر ماه تکرار می‌شود.
باید راه راحت‌تری هم باشد!

کیف پول الکترونیکی

بله روش راحت‌تری هم وجود دارد! استفاده از یک کیف پول موبایلی امن که دیگر نیاز نیست هر بار امنیت آن را چک کنید و انتقال وجه را با ترس و لرز انجام دهید. یک بار برای همیشه شماره و اطلاعات کارت خود را وارد آن می‌کنید، یک بار و برای همیشه اطلاعات گیرنده را وارد می‌کنید. دیگر می‌توانید هر بار تنها با چند کلیک، بدون نیاز به وارد کردن دوباره اطلاعات پرداخت خود را انجام دهید. حتی بسته به کیف پول انتخابی‌ خود این عملیات می‌تواند کاملا رایگان باشد و کارمزدی از شما کسر نشود. می‌توانید برای پرداخت‌هایتان تقویم هم بگذارید و تکرار آن را مشخص کنید. مثلا یادآور “اجاره خانه” را برای روز آخر هر ماه تنظیم کنید و روز آخر هر ماه یک پیام دریافت کنید و تنها با لمس دکمه تایید اجاره خانه پرداخت کنید.
اگر می‌شناسید به ما نیز معرفی کنید!