پرسش و پاسخپاسخ به پرسش‌هایی که درباره کیپو دارید
آشنایی با کیپو

«کیپو» یک اپلیکیشن پرداخت با موبایل است و به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به همراه داشتن کارت بانکی یا پول نقد، پرداخت‌های خود را انجام دهید. شما کیف پول کیپوی خود را شارژ می‌کنید و دیگر بجای به همراه بردن کیف پول فیزیکی خود پول نقد پول خرد و کارت‌های بانکی مختلف، تنها موبایلتان را برای خرید کردن و پرداخت کردن هزینه‌هایتان به همراه خواهید داشت.

«کیپو» یک اپلیکیشن پرداخت با موبایل است و به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به همراه داشتن کارت بانکی یا پول نقد، با داشتن کیف پول الکترونیکی پرداخت‌های خود را انجام دهید.

ابتدا باید گزینۀ «شارژ کیپو» را در اپلیکیشن انتخاب و مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید. سپس با ورود به درگاه بانکی و داشتن رمز دوم می‌توانید با هر کدام از کارت‌های بانکی عضو شتاب، کیپو خود را شارژ کنید.

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن کیپو در صورت داشتن موجودی و با تکمیل پروفایل به تمام کسانی که در کیپو عضو هستند و شماره موبایل و یا آیدی کیپو و یا شماره شبا آن‌ها را دارید به راحتی موجودی خود را انتقال دهید.

o خرید از فروشگاه‌های مختلف اینترنتی مانند وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و غیره
o خرید و استفاده از فروشگاه‌های فیزیکی مانند مراکز تفریحی، رستوران‌ها، کافه‌ها، سوپرمارکت‌ها و غیره
o انتقال موجودی کیپو به کارت‌های بانکی خود یا سایر افراد
o خرید شارژ موبایل و اینترنت
o پرداخت کلیه قبض‌ها

کیپو همان کیف پول الکترونیکی شما است که می‌توانید کارت‌های بانکی خود را به آن متصل کنید و یا آن را شارژ کنید و از آنبرای پرداخت‌ها و خریدهای روزمره خود استفاده نمایید. شما می‌توانید با استفاده از تمام کارت‌های بانکی عضو شتاب، حساب کیپو خود را شارژ کنید. این کار از طریق اپلیکیشن کیپو و به راحتی و در امنیت کامل انجام می‌شود. پس از شارژ کردن کیف پول‌تان، کافی است به وب سایت یا مکان فیزیکی فروشگاه‌های همکار با کیپو مراجعه کنید و تمام خریدهای خود را به وسیلۀ موبایل‌تان انجام دهید. همچنین شما می‌توانید هروقت که اراده کنید موجودی کیپو خود را به کارت‌های بانکی خود برگردانید.

کیپو بر پایه اپلیکیشن موبایل بنا شده است؛ اما در وب‌سایت‌های طرف قرارداد با کیپو هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

شما در کیپو می توانید از دو بستر مویابل یا وب برای پرداخت استفاده کنید. جهت تامین امنیت تراکنش شما، برای هر کدام یک رمز جداگانه تعریف شده است: در بستر موبایل، برای انجام تراکنش‌ها باید رمزی را تعریف و هنگام پرداخت با موبایل آن را وارد کنید. در بستر وب، برای انجام تراکنش‌ها باید رمز دوم یا اینترنتی مخصوص کیپو را تعریف و هنگام پرداخت در وب، آن را به همراه شماره موبایل خود وارد کنید. تعریف هر دو رمز تراکنش و اینترنتی، داخل خود اپلیکیشن انجام می‌شود.

کسب‌وکارها

در هر زمانی می توانید از طریق اپلیکیشن به حسابی که شماره شبا آن را وارد می نمایید تسویه حساب خود را در چرخه زمانی پایا_ساتنا انجام دهید.

در کیپو شما این امکان را دارید که در صورت بروز هر پیشامدی (که مورد تایید شما باشد) در صورت تمایل شما پول مشتری را به وی برگردانید. برای این کار شما می‌توانید از طریق بخش انتقال وجه، با داشتن شماره مشتری وجه او را به وی برگردانید.

خیر، کیپو یک برنامه کاملا رایگان است و کلیه خدمات آن در حال حاضر بدون کارمزد انجام می‌گیرد.

اعتماد

تمامی فرآیند استفاده از کیپو، تحت قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تحت مدرک پرداخت‌یاری است و شارژ کیپو در بستر شبکه بانکی شاپرک انجام می‌شود.

اعتباری | بانکی

بله، کیپو هیچ محدودیتی در این زمینه ندارد. شما می‌توانید با داشتن هر کارت بانکی و همچنین رمز خرید اینترنتی کیپو خود را شارژ کنید.

شما می‌توانید به راحتی با دوستان‌تان جابجایی موجودی انجام دهید. همچنین می‌توانید از تمام کسب‌وکارهای همکار کیپو خرید یا از خدمات‌شان استفاده کنید.

با توجه به قوانین بانکی کشور و همچنین شبکۀ شاپرک، شما می توانید در هر بار شارژ حداقل 150 تومان و حداکثر 50،000،000 تومان کیپو خود را شارژ کنید. اما برای انتقال موجودی درون اپلیکیشن هیچ محدودیتی در نظر گرفته نشده است.

کیپو همان کیف پول الکترونیکی شما است؛ تا بتوانید به راحتی از حساب و کارت‌های بانکی خود مبلغی را در آن نگه داشته و برای پرداخت‌های خرد که معمولا در زندگی روزمره بسیار درگیر آنها هستیم استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از تمام کارت‌های بانکی عضو شتاب، حساب کیپو خود را شارژ کنید. این کار از طریق اپلیکیشن کیپو و به راحتی و در امنیت کامل انجام می‌شود. پس از شارژ کردن کیف پول‌تان، کافی است به فروشگاه‌های همکار با کیپو مراجعه کنید و تمام خریدهای خود را به وسیلۀ موبایل‌تان انجام دهید. همچنین شما می‌توانید هروقت که اراده کنید موجودی کیپو خود را به کارت‌های بانکی خود برگردانید.

حقوقی

با توجه به اینکه تمام اطلاعات در سامانه کیپو ثبت و بر اساس قوانین بانک مرکزی با گزارش‌های بانکی مغایرت‌گیری می‌شود، می‌توان تمام تراکنش‌ها را پیگیری کرد.

QR Code

یک کد تصویری است که به راحتی توسط دوربین موبایل یا اسکنرهای مخصوص قابل خواندن است. شما می‌توانید به راحتی، بدون اینکه اطلاعات شخصی و بانکی خود را در اختیار کسی قرار دهید با نشان دادن QR Code خود، از او در کمال امنیت وجه دریافت کنید. همچنین می‌توانید بدون اینکه کارت و رمز کارت خود را در اختیار فروشنده قرار دهید به راحتی و بدون هیچ تهدید امنیتی خرید کنید.

شما می‌توانید با اسکن کد مخصوص فروشنده یا دوست خود از وی خرید کنید یا برای او وجهی را ارسال کنید. همچنین می‌توایند از درگاه‌های پرداخت با کیپو در وب، با وارد کردن شماره موبایل و رمز دوم خود در نهایت امنیت خرید کنید.

اگر شما به دوربین موبایل خود دسترسی ندارید یا به دلایلی نمی‌خواهید دسترسی دوربین خود را به اپلیکیشن‌ بدهید، می‌توانید با وارد کردن کد فروشنده خرید کنید. شما می‌توانید این کد عددی را کنار هر QR Code مخصوص فروشنده‌ها به راحتی پیدا کنید.
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت تجارت الکترونیک بهار است.

خیابان بهشتی خیابان احمد قصیر خیابان پنجم پلاک ۹